Konica Minolta, beş adet siyah-beyaz MFP (çok fonksiyonlu ürün?) ve aplikasyonu PageScope Mobile ile bu sene de BLI Yaz 2014 ödüllerini topladı. 2011 yılından bu yana BLI[1] ödülünü alan Konica Minolta böylece üstüste dördüncü kez birinciliğe hak kazandı.

Konica Minolta A3 siyah-beyaz çok fonksiyonlu çevresel? (peripherals) bizhub 754e, bizhub 654e ve bizhub 454e ve ürüne ait A4 siyah-beyaz MFP bizhub 4750 ve bizhub 4050 ile mobil uygulaması PageScope Mobile Yaz 2014 Seçim Ödülü kazandı. Ödül Konica Minolta’ya, ofis doküman ekipmanlarını ve çözüm ürünlerini değerlendiren bağımsız kuruluş BLI tarafından verildi. Senede iki kez dağıtılan The Pick Awards ödüllerinde geniş bir yelpazede bulunan farklı kriterler göz önüne alınıyor.     

Konica Minolta Çözümleri Avrupa, Uluslararası Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Olaf Lorenz “Konica Minolta bu yıl Ocak ayında üst üste dördüncü kez aldığı 2014 A3 MFP Line ödülünün ardından önemli bir BLI ödülünü aldı. Bu ödüller Konica Minolta’nın, geniş bir yelpazede yer alan gelişmiş özelliklere ve çevre dostu teknolojiye sahip ürünleri ile dünyanın dört bir yanındaki farklı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladığının bir kanıtı” dedi. 

Güvenilirlik, görüntü kalitesi, kullanım kolaylığı ve verimlilik gibi tüm alanlarda jüriyi ikna eden Konica Minolta ürünlerinden özellikle, bizhub 754e, bizhub 654e ve bizhub 454e son derece sağlam ürünler olup aynı zamanda üst düzey performans ve olağanüstü bir baskı görüntü kalitesi veriyor. Ürünlere uygun tasarlanmış, dokunma ve darbeli kaydırma gibi işlevler sunan kontrol panelinin yanı sıra kullanıcının en sık kullanılan özelliklerine özel yapılandırma sağlayan yazıcı sürücüsü MyTab işlevi de jüriyi ikna eden özellikler arasında yer alıyor.

Bizhub 4750 ve bizhub 4050 yüksek güvenilirlik ve görüntü kalitesi için ödül alırken, mükemmel kontrol paneli INFO yolu ile esnek ve sezgisel kullanıma olanak sağlıyor.  Her iki sistem Open API ve düşük TCO değerleri ile ölçeklenebilirlik sunuyor.

Geniş yelpazedeki baskı, tarama ve diğer kullanışlı fonksiyonlarının da dahil olduğu, iOS ve Android aplikasyonlarının her ikisi için de sunulan PageScope Mobil aplikasyonun standartları jürinin görüşüne göre “olağanüstü”.


[1] 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Buyers Laboratory (BLI), küresel dijital görüntüleme sektörü için tarafsız ve güvenilir bir bilgi kaynağı konumunda olan bağımsız bir kuruluştur. Fotokopi makinesi, yazıcı, faks ve çok fonksiyonlu ürün (MFP) gibi sektöre yönelik hizmet veren ürün değerlendirmeleri, son derece deneyimli uzmanlar tarafından yapılmaktadır.